معماری
خانه / فعالیتونه / شرکت کنندگان دوره آموزشی اساسات نویسندگی سند فراغت بدست آوردند!
توزیع تصدیق نامه ها

شرکت کنندگان دوره آموزشی اساسات نویسندگی سند فراغت بدست آوردند!

شرکت کنندگان دوره آموزشی اساسات نویسندگی سند فراغت بدست آوردند!

گزارش: نعمت الله عزیزی

دوره آموزشی یک ماهه “اساسات نویسندگی” که از سوی “انجمن نویسندگان و ژورنالستان گهیځ” به خاطر ارتقای ظرفیت کدرهای جوان جامعه از آغاز ماه اسد (۱۳۹۷  خورشیدی) در کابل راه اندازی شده بود، بتاریخ ۲۴ اسد با توزیع تصدیق نامه ها به شرکت کنندگان و تقدیر از استادان، به پایان رسید.

در محفلی که به همین مناسبت تدویر یافته بود برعلاوه اشتراک کننده گان این دوره آموزشی، استادان اکادمی علوم افغانستان هر یک دکتور سرمحقق سید محی الدین هاشمی، محقق سید نظیم سیدی، بعضی اعضای دیگر اکادمی علوم، استاد نصیر احمدی نویدی مهمان ویژه برنامه و عضو هیأت رهبری انجمن گهیځ شرکت نموده بودند که ضمن آن به فارغان این دوره تصدیق نامه ها توزیع گردید.

در بخشی از این محفل استاد نصیر احمد نویدی ضمن تبریکی به فارغان و تشکری از استادان و اداره انجمن گهیځ، حاضرین را به اهمیت و ارزش استفاده از قلم متوجه ساخت و در بخش از صحبت های خود اظهار داشت که با در نظرداشت مشکلات موجود در جامعه ما و جنگ تحمیلی بیگانگان بر ملت افغانستان، باید قلم به خاطر قطع جنگ و حاکم شدن صلح به کار برده شود.

استاد نویدی خطاب به فارغان گفت: وحدت و یکپارچگی در جامعه ما ضرورت جدی است و نویسنده های متعهد و با رسالت باید در این عرصه کار کنند و از قلم خود برای وحدت و اتفاق در جامعه کار گیرند که این کار در دنیا و آخرت به سود ایشان خواهد بود.

از سوی هم سرمحقق دکتور سید محی الدین هاشمی و محقق سید نظیم سیدی در صحبت های خود از انجمن گهیځ به خاطر توجه به ارتقای ظرفیت جوانان تشکر کرد و از همکاری خود در این عرصه به اداره انجمن اطمینان دادند. همچنان چند تن از شرکت کنندگان به نمایندگی از دیگران در صحبت های خود از استادان و اداره انجمن گهیځ تشکری کرده و تعهد سپرد که با انجمن گهیځ روابط خود را دوامدار بسازند.

به نمایندگی انجمن نویسندگان و ژورنالستان گهیځ استاد احمدضیاء رحیمزی مسؤول روابط این انجمن ضمن تبریکی به فارغان، تشکری از استادان و مهمان ویژه، ادامه سلسله این چنین برنامه ها را وعده سپرد و ابراز داشت که اداره انجمن گهیځ خود را در راستای ارتقای ظرفیت جوانان و خدمت به جامعه متعهد می داند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس