معماری
خانه / اعلامیه / اعضای انجمن “گهیځ” چهارمین سالروز تأسیس آن را جشن گرفتند

اعضای انجمن “گهیځ” چهارمین سالروز تأسیس آن را جشن گرفتند

اعضای انجمن “گهیځ” چهارمین سالروز تأسیس آن را جشن گرفتند

 

گزارش : صبغت الله سجاد-  امین الله ذاکری

هیأت رهبری و اعضای انجمن نویسندگان و ژورنالستان گهیځ چهارمین سالروز تأسیس این انجمن را در حضور داشت اعضای این انجمن از ولایات مختلف کشور، اعضای علمی اکادمی علوم افغانستان، ژورنالستان، نویسندگان و نمایندگانی از فدراسیون نهاد های رسانه یی و صاحب نظران، در شهر کابل جشن گرفتند.

محفل با شکوهی که به همین مناسبت تدویر یافته بود با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، آغاز گردید و سپس استاد سردار محمد دیندار خیل، رئیس این نهاد به سخنرانی مقدماتی پرداخت.

دیندار خیل ضمن خوش آمدید گویی به مهمانان برنامه، در مورد اهداف و کارکرد های انجمن معلوماتی مختصری به حاضرین ارائه کرد و از تلاش های این نهاد برای هماهنگ ساختن صف ژورنالستان و نویسندگان  کشور یاد آوری کرد.

سپس محمد مصطفی نوید، عضو کمیسیون اجرایی این انجمن، گزارش مختصری از فعالیت های چهار ساله این انجمن را به حاضرین پیشکش کرد که مورد ستایش حاضرین و اهل رسانه قرار گرفت.

به همین  ترتیب عبدالصمد حامد پویا، رئیس نهادی موسوم به بازار رسانه ها و نماینده فدراسیون نهاد های رسانه یی و ژورنالستان کشور، به ارائه صحبت پرداخت.

آقای پویا ضمن ارزشمند شمردن فعالیت های چهارساله انجمن گهیځ، از وضعیت کنونی رسانه ها و اهل رسانه صحبت کرد و از ژورنالستان و کارمندان رسانه ها خواست تا نقش نظارت خود در پروسه صلح کشور را که همین اکنون با سرعت به پیش می رود، حفظ کنند و نگذارند با سرنوشت آنها معامله صورت گیرد.

پس از این سلسله سخنرانی ها ویب سایت ساخته شده انجمن گهیځ که توسط انجنیر عبدالباسط خالد یک تن از اعضای این انجمن دیزاین و ساخته شده بود، در ابتدا از سوی انجنیر خالد روی صحنه پروجکتور به حاضرین تشریح داده شد و روی قسمت های مختلف آن روشنی انداخته شد.

سپس ویب سایت مذکور از سوی رئیس و هیأت رهبری انجمن به گونه رسمی افتتاح گردید.

در قسمت پایانی برنامه، استاد نصیر احمد نویدی رئیس گروپ رسانه یی اصلاح، ضمن صحبت مختصری ضمن عرض تبریک به مناسبت  چهار ساله شدن فعالیت های گهیځ، فعالیت های این انجمن را در راستای خیر و فلاح جامعه رسانه یی کشور مثمر و ارزنده خواند.

استاد نویدی روی حق آزادی بیان در اسلام اشاره نموده و خبر رسانی درست را مسؤولیت انسانی و وجیبه ایمانی دانسته و آنرا یک عبادت تلقی نمود.

برنامه با دعائیه استاد نصیر احمد نویدی رئیس گروپ رسانه یی اصلاح و عضو انجمن نویسندگان و ژورنالستان گهیځ اختتام یافت و در اخیر هم کیک تهیه شده به مناسبت سالروز تأسیس انجمن گهیځ، توسط رئیس انجمن با اشتراک گروپی از اعضای هیأت اجرایی و نماینده  فدارسیون قطع گردید که با خوشی و شادمانی اشتراک کنندگان محفل استقبال گردید.

قابل ذکر است که انجمن  نویسندگان وژورنالستان گهیځ بتاریخ  ۷ جدی سال ۱۳۹۳ خورشیدی با اخذ جواز از وزارت عدلیه کشور رسماً فعالیت های خویش را آغاز کرد که در ابتدای کار استاد عبدالظاهر حمیدی و استاد احمد ضیاء رحیمزی به حیث رئیس و معاون این انجمن، امور محوله را به پیش می بردند، اما به اساس قوانین کشور پس از سه سال فعالیت، ریاست این انجمن به استاد سردارمحمد دیندار خیل و معاونیت آن به استاد رحیم الله حریفال، محول شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس